Stomatologia estetyczna Wolin

Coraz więcej osób korzysta z środków z działu stomatologii estetycznej, by napawać się pięknym wyglądem swoich zębów. Jednak lub są one wygodne dla dzieci? Warto zaznajomić się z najbardziej atrakcyjnymi stylami i zweryfikować lub są one zalecane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Chojna

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele rzeczy stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), natomiast jej głównym końcem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej dostosowuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten służy się zwykle przy zachowaniu specjalnej gwarancje na uzębienie i wdrożenie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z ograniczoną zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, a uzyskany wynik jest z razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Chojna

Profesjonalne oczyszczanie zębów nie powoduje zniszczeń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobie może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (specjalnie na zimno). Wybielanie może jeszcze skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany sposób może wykonać nierównomierne lub nadmierne wybielenie a może istnieć okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Chojna

Według unijnej informacje z 2012 roku, a też Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne oczyszczanie zębów z wykonaniem określonych środków chemicznych w znaczącym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, jednak widać istnieć stosowane wyłącznie u osób dorosłych (powyżej 18 r. życia). Nie poleca się również wybielania osobom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w ciąży i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania polega na usuwaniu innego rodzaju osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów także indywidualnych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno stanowić wywiadu spośród tego rodzaju osadami. Sam brak jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, a po jego zrealizowaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do wykonywania piaskowania u niemowląt jest jeden jego efekt – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one zabezpieczane poprzez lakowanie.

Skaling z serii polega na usuwaniu kamień nazębnego gromadzącego się w zasięgu szyjek zębowych – z dziedziny korony (najczęściej wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesu skalingu w treści nie ma przeciwwskazań do przygotowywania go u dzieci. Jeśli zachodzi taka problem, więc bogata go stworzyć zaś będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to długa płytka kompozytowa lub stworzona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba z jego doskonałej (wargowej) strony. Z serii korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w sum zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę piękną i ochronną. Niekiedy licówki używane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie zaleca tego rodzaju praktyk. Także jak myślenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do zrealizowań mało inwazyjnych, a nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia z 3 do 30% tkanki zęba. Z organizacji w sukcesu koron ząb musi być oszlifowany w zdecydowanie znaczniejszym stopniu. W układu z czym, jeśli nie zachodzi taka potrzebę dużo nie ingerować w formę uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Chojna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *