Siłownia Resko

Mięśnie klatki piersiowej to przeważnie wyznaczyć naszego zobowiązania w trening siłowy. Chyba stanowi jakąś spośród tych grupie mięśniowych, które dobrze zrobione zapewniają nam dużo satysfakcji i prawidłowo się prezentuje i mocno umieszcza się w oczy.

Siłownia Suchań

 

Ale niestety wcześniej lub później każdy trafi na opór – na obecny czynnik, gdy klata przestaje być. Dołącza do stagnacji. Niczym jej ujść, jak przełamać tą frustrację i zrobić, że mięśnie klatki piersiowej będą się dalej rozwijały? O tym postaram się zapoznać Was w współczesnym tekście.

somatodrol
somatodrol

Zarówno mięśnie klatki piersiowej jak i wszystkie nowe nie lubią nudy, czyli takich samych treningów, prowadzonych przez większy okresu. A więc podstawa to dziwić mięśnie na wszelkim treningu. Staraj się, aby każdy Twój trening wyglądał trochę inaczej. Co wtedy stanowi? Zmieniaj rodzaje ćwiczeń, nie zaczynaj każdego treningu tak toż. Część z trenujących popełnia ten brak, że prawie zawsze zaczynają trening na tą kwestię mięśni od wyciskania na ławce prostej. Błąd!

zobacz również somatodrol

Siłownia Suchań

Odpuść na jakiś okres to szkolenie, zapomnij o nim na chwila tygodni. Zacznij trening np. od wyciskania na ławce skośniej – ono daleko pobudza górne mięśnie klatki piersiowej, dzięki czemu staną się one daleko wypukłe, pełniejsze – a ale o to nam chodzi! Przeplataj ćwiczenia, jako jedno tworzysz na górną partię, to drugie niech będzie na dolną, inne na środkową. Gra tym zmieniaj ciężar. Nie bój się zmniejszać ciężar.

Siłownia Suchań

Wtedy jeszcze jest popularny błąd, który mówią szczególnie początkujący – wykonują zadania na sprzedaż dużym ciężarze zaniedbując technikę. Nie korzysta nic gorszego! Po pierwsze przez to mięśnie nie kształtują się tak, jak powinny, a po drugie jest wysokie zagrożenie kontuzji. Zmieniaj i ilość powtórzeń – często pojawiającym się błędem jest organizowanie jeszcze tej tejże ilości powtórzeń, np., 8. Skoro tak spełniasz to układ oraz mięśnie się uczą i nawet kiedy na starcie są efekty, toż w obrębie przybędzie do stagnacji. Tak, więc rób czasami po 5-6 powtórzeń, przeciwnym razem po 10-12.

Siłownia Suchań

Należy i myśleć o dobrej suplementacji, bo w określonym momencie suplementy które przynieśmy z posiłków stają się niewystarczające. Dlatego powinien pomyśleć o suplementacji – na wstęp jako przyczyna to białko, bcaa, izotonik, i na energię królowa suplementów, czyli Kreatyna OLIMP.

Jak więc trafiłeś na ścianę i mięśnie skończyły się rozwijać – spróbuj wykorzystać wyżej opisane sposoby – powinny pomóc Ci dać dobre efekty. Podobne zalecenia można oczywiście wykorzystać na jakąkolwiek kolejną partię mięśni. Jeśli potem nie będziesz brał pożądanych efektów może zastanów się nad konsultacjami z trenerem personalnym, albo weź z treningu z takim specjalistą. Nieraz zdanie na wykonywane zadania krytycznym spojrzeniem przynoszą wyjątkowo pomocne efekty. Temuż można kontrolować ilość powtórzeń, wybór odpowiedniego ciężaru, a teraz jakość wykonywanych ćwiczeń samemu ocenić jest dość ciężko.

Można poprosić kolegę czy koleżankę aby zobaczyli czyli ich zdaniem ćwiczenia przeprowadzane są prawidłowo, ale też dobrą pracą, która służy wyniki jest nagrać sobie trening. Później można przeanalizować wykonywane ćwiczenia i zweryfikować błędy techniczne. Metoda zapisywania się podczas wykonywania ćwiczeń i może znacznie podnieść jakość, a kiedy wiadomo za jakością idą efekty.

Źródło artykułu  Stagnacja w rozwoju mięśni klatki piersiowej

Siłownia Suchań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *