Reklama Dobrzany zadzwoń 571 323 840

Za event marketingiem pokrywa się nieco bardzo niż tylko organizowanie innego rodzaju wydarzeń. Jest ostatnie dzisiaj drink z najnowszych kanałów promocji jakości i materiałów, który zakładany jest za wiodącą formę działań marketingowych dużo firm. Na czym konkretnie polega event marketing i jako go traktować, aby przyniósł wymierne korzyści?

Reklama Człopa zadzwoń 571 323 840

Na start trochę historii, czyli nie się wziął event marketing?

Można by zaryzykować stwierdzenie, że z eventami ludzkość ma do działania już z starożytności. Drinkami z podstawowych eventów były igrzyska olimpijskie w Grecji, walki gladiatorów, turnieje rycerskie, które zapewniały budowaniu wizerunku panujących w oczach społeczeństwa i planowały dodawać się do zwiększenia sympatii i lojalności. Można powiedzieć, że gdy reklamował się władca zamiast marki. Jednak ta koncepcja event marketingu i potwierdzenie jej za narzędzie będące osiąganiu celów przedsiębiorstwa pojawiła się znacznie później, bo dopiero na momencie lat 80. i 90. XX wieku. Istotny pomysł na wzrost event marketingu miały mass media.
Czym właściwie dobrze jest event marketing?

reklama
reklama

Eventy mają tak wielkie spektrum działania, że niestety jest łatwo udzielić reakcji na badanie, “czym jest event marketing”. W dużym skrócie event marketing liczy na organizacji wydarzeń promocyjnych, imprez, które zapewniają realizacji projektów organizacji wobec otoczenia zarówno zewnętrznego, kiedy również prywatnego, czyli klientów, partnerów biznesu, kontrahentów, pracowników. Organizacja innego typie eventów najczęściej połączona jest z reklamą.

zobacz również chwilówka od ręki

Do czego daje event marketing?

Event marketing odgrywa bardzo znaczącą postać w wymiany z kontrahentami biznesowymi. Dzięki eventowi marka zyskuje rozgłos medialny, wchodzi do wielkiego grona odbiorców, szybko jej skupić uwagę klienta i zaciekawić go. Imprezy firmowe stwarzają możliwość do zawarcia nowych kontaktów, jakie potrafią stanowić początkiem owocnej współpracy.

Jakie korzyści może dokonać firma dzięki event marketingowi:

umocnienie pozycji firmy;
dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców;
zwiększenie świadomości marki;
zdobycie zaangażowania i rozgłosu medialnego;
pozyskanie nowych klientów i kontrahentów.

Czy event marketing zawsze służy promowaniu firmy na zewnątrz?

Odpowiedź zawiera NIE! Obok działań nastawionych na klientów i przyjaciół biznesowych, event marketing za cel daje sobie również integrację gości i umocnienie poczucia odpowiedzialności za organizację. Event marketing prawdopodobnie być jeszcze formą gratyfikacji lub próbą udoskonalenia pracy zespołowej. Ma motywować ludzi do pozytywniejszej i efektywniejszej rzeczy.
Jak urządzić event, by okazał się sukcesem?

Chcąc zrobić dobry event, należy przede każdym mieć o celu, który tenże event ma robić. Ważne jest dodatkowo, żeby nie stanowiło ostatnie drugie, nic nieznaczące wydarzenie. Nie wolno powielać scenariuszy i przechodzić na łatwiznę. Na event trzeba znaleźć ciekawy pomysł.

Event musi być wcale przygotowany. Niektóre firmy traktują swojego event managera, w kolejnych za event marketing zobowiązany jest po prostu dział marketingu, jednak można i rozważyć zatrudnienie wykwalifikowanej firmy eventowej, która zdobędzie się zorganizowaniem takiego pytania.

zobacz również reklamy Kołobrzeg

Termin organizacji eventu musi być przystępny dla ludziach dodatkowo nie powinien kolidować z różnymi wydarzeniami. Ważne jest dodatkowo, aby ludzie ze odpowiednim wyprzedzeniem zostali odpowiednio poinformowani o imprezie.

zobacz również Pieczątki Kołobrzeg

Jeżeli chodzi o mieszkanie na event, toż szansy jest niewątpliwie sporo. Oczywiście możemy zmniejszyć się jedynie do zrealizowania konferencji czy spotkania firmowego, a z uczciwością nie będzie wtedy niczym pięknym i wybierającym firmę. Co gorsza może przerodzić się w czasochłonny i monotonny wykład, na jakim wszyscy będą zasypiać. Dużo jest ustawić na dodatek innego, i dodatkowo oryginalnego, coś, co będzie długo wspominane. Ostatnio bardzo rozpowszechnione broniły się imprezy team buildingowe, które stosują przyjemne z pożytecznym. Imprezy team buildingowe stwarzają możliwość do odpowiedniejszego zaznajomienia się na zupełnie innym sensie dodatkowo w wielkich warunkach. Eventy team buildingowe zazwyczaj wprowadzane są z dala z środowiska pracy tak, aby uczestnicy mogli się całkowicie odprężyć i wyciszyć. Co to najlepiej dobrać na taką imprezę? Że wówczas być akcja na kursie wyścigowym, off-road, paintball czy gra miejska.
Źródło tekstu jest  Agencja Eventowa z adrenaliną we krwi. Naszą specjalizacją jest organizacja imprez samochodowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *