Promocja Rossmann Czaplinek

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie przypisuje się co dziwić, podczas tej czynności trzeba dbać o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kosmetyki do kąpieli.

Promocja Rossmann Połczyn-Zdrój

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie przypisuje się co dziwić, podczas tej czynności trzeba dbać o wszystkim: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie kosmetyki do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny niczym go wyobrażają! Albo inaczej, nie taka wielka kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman
bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i akcesoriów przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Jaką powinna wynosić najbardziej dobrą temperaturę woda? Dużo jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie pewno żyć zbyt gorąca, a z kolei powietrze nie powinno być mocno zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, a rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie urządzenia się wyposażyć? Na pewno wskazane będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do prania bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zapomnijcie o nowych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kosmetyki do kąpieli, czy ręczniki najlepiej położyć w terenu ręki, tak żeby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda ma już odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Połczyn-Zdrój

Jak mieć dziecko by czuło się komfortowo i pewnie? Najlepiej ułożyć dziecko na naszych rękach, tak żeby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać długo i stopniowo tak żeby się nie przestraszyło, a gdy pupa dziecka będzie bezpiecznie napisana na dnie wanienki – wyjmij prawą rękę i otwórz Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Świetnie zbiera się wanienka ze stojakiem, gdyż nie angażuje pleców rodziców. Nie potrzeba się co chwilę schylać i pięknie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, istniej takich, którzy stanowią problemy z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie ma jeszcze więcej miejsca, ponieważ stojak jest przechowywany a bogata go ukryć w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i radość dziecka, wtedy istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Połczyn-Zdrój

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *