Poczta kurier Wodzisław Śląski zamów online

Z powodu wzrastającego rytmu życia i dużej popularności transakcji online, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi zachęcają nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Pilica jest dziecinnie proste i naprawdę może ułatwić nasze życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie będą dobre strony takiego rozwiązania? A także jakie błędy zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Pilica

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane paczki, to takie o małych wymiarach. Mimo że dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie jest, aż takie trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego domu przez kuriera sporo ułatwia. Oszczędzamy przy tym czas oraz swoje nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka etapów, w pierwszej kolejności należy zrobić zlecenie na kuriera, spakować paczkę zgodnie z wymaganiami i poczekać aż Poczta kurier Pilica zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto może odebrać od nas paczkę już w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, albo dnia następnego. Ma to znaczenie szczególnie gdy zależy nam na przekazaniu paczki do celu na czas. Zazwyczaj termin dowiezienia paczki wynosi 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Gdy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo przesyłek miesięcznie możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć ilość papierów. Poza tym mamy wtedy opcję otrzymania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu takiej ilości przesyłek z pewnością dostrzeżemy też korzyść z przejmowania ich przez kuriera w prost spod naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich za każdym razem do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu oraz wymagało od nas siły, szczególnie gdypakunki sporo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych okazuje się niższa niż płatność za każdą z przesyłek osobno. Jeśli jesteśmy zmuszeni wysyłać znaczące ilości przesyłek dobrze jest skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, kiedy pakunek który musimy przesłać zajmuje bardzo dużo miejsca oraz sporo waży? Ekonomicznym wyjściem może być wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się szczególnie od wysłania zwykłej paczki. Także musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek a, także umożliwić kurierowi odbiór. Z racji na gabaryty pakunku musimy umożliwić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania palety.

Dobrze pamiętać, że licząc rozmiary przesyłki oraz masę musimy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta ma wagę około 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Ponadto drewniane palety będą zwiększyć swoją masę pod wpływem wilgoci, dlatego najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy pakunku. Decydując się na paletę na której prześlemy towar, dowiedzmy się czy będzie ona w dobrym stanie. Uszkodzona paleta nie może stwarzać odpowiedniego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą zostać zniszczone. Gdy okaże się, że paleta nie była odpowiednia w momencie wysłania pakunku, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Generalne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto miewa swoje wewnętrzne wskazówki odnośnie rozmiarów, zabezpieczeń przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego należy przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to uzależnione od zawartości paczki i jej wymiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy owinięcie jej stretchem lub zabezpieczenie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze paczki z kruchą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie amortyzowało pojawiające się wstrząsy. Oczywiście Poczta kurier Pilica dba żeby wszystkie pakunki były przenoszone z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że w trakcie przewozu nasza paczka może się przechylać lub być przyciśnięta przez pozostałe paczki.

Inną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Pilica odbierając paczkę potrzebuje też ten dokument otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już czeka. W związku z tym przedłużamy czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie zdoła do kogoś przybyć. Dlatego dobrze jest myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych korzystających z oferty Poczta kurier Pilica .

Zobacz również poczta Kurier