Koszulki Miodowe lata Białogard

“Miodowe lata” to kultowy serial, który od lat gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą uznaniem, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Serial został zrealizowany na licencji amerykańskiego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno pojąć, że cały serial jest spektaklem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

 

Został on wyprodukowany na żywo, przy publice w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie serialu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Wyemitowano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji telenoweli, która została wyemitowana w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki serialu często emitowane są na wielu kanałach telewizyjnych. Można je również prosto odszukać w online wpisując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

program opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), motorniczy tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy cały czas szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie olbrzymiej fortuny. Działania podejmowane przez nich w tym celu, przeważnie kończą się niepowodzeniem i wplątują ich w problemy. Przyjaciele są nierozgarnięci i naiwni, cały czas popadają w konflikty między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha prawie zawsze udaje im się z nich wyjść bez szwanku, rozumieją również, że ich przyjaźń jest ciągła i nie potrafią bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

Karol Krawczyk to osoba nieco nieugięta, często chodzi zdenerwowany, więc łatwo wytrącić go z równowagi, co często robi przyjaciel Tadeusz. Jest niesamowicie sprytny, stale obmyśla nowe plany, dzięki którym nareszcie uda mu się zarobić. Do swoich pomysłów zawsze udaje mu się namówić Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niestety pomysły te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Krawczyk śni o kierowaniu nowoczesnego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od lat prowadzi tramwaj starego typu. Kariera stanowi istotny element jego życia, nawet kiedy śpi, często śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu żartów jest jego nadwaga. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mamusia Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Krawczyk w głębi serca jest ciepłą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Tadeusza. Pomimo wielu konfliktów bohaterowie zawsze się godzą.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje opanowane i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i nielogicznych planów. Jego postać jest kontrastem dla osoby Krawczyka. Tadeusz jest opanowany i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że bardzo często zagląda do lodówki Krawczyków, często konsumuje z nimi posiłki.

Równie ciekawymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety nieustannie krytykują odrealnione pomysły swoich małżonków, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo mocnym charakterze, jest stanowcza i często agresywna w stosunku do swojego męża Tadeusza.
Alina jest jej opozycją, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie absurdalne pomysły Karola, jednak często stara się go zatrzymać przed wplątaniem się w kolejne kłopoty. Pomimo swojego spokojnego charakteru, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej pomaga, często narzeka na to, że mąż nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serii to świetny pomysł na prezent dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Teksty, które się na nich znajdują to między innymi klasyczne powiedzenia Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy kultowa kwestia Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (bez koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Myślibórz

Zobacz również serial miodowe lata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *