Haluksy Tuczno

Haluksy – domowe sposoby leczenia Interesują nie tylko kobiet, lecz też mężczyzn – haluksy to dyskomfort spowodowany wadą palucha. Łączy się spośród ostatnim przewlekły ból, i nawet kłopoty z przemieszczaniem się i chodzeniem. Jest wiele domowych środków na radzenie sobie spośród ostatnim dyskomfortem. Lub są one zawsze dobre? Jakie nowe drogi można spotkać?

Haluksy Mirosławiec

Jak są przyczyny powstawania haluksów?
Domowy metody
Operacje chirurgiczne

Flexin500
Flexin500

Przyczyny powstawania

Haluksy to zmiana, często bolesna narośl w ziemiach palucha, jaka z okresem może wywoływać rozrastanie się stopy, które składa za sobą nowe trudności. Najczęstszą podstawą jest umiejętność genetyczna oraz płaskostopie, z którymi niestety nie da się walczyć. Do innych powodów należy otyłość, siedzący sposób życia, nieodpowiednie obuwie (szczególnie w cieniu trójkąta), czy same płeć (to schorzenie częściej jest u ludzi płci pięknej). Czasami komunikuje się również typ stopy – egipska, jaka jest niezmiernie narażona na zmiany.
Jakie są metody leczenia?

Główną strategią jest operacja, jednak dużo osób i radzi sobie „domowymi” sposobami, do których należy:

Zmiana obuwia na takie z tanim obcasem i wysoką podstawą,
Leki przeciwbólowe – nie eliminują przyczyny, ale działają w niezgodzie z bólem,
Zakładanie ortez, odciągających paluch od śródstopia i sprawdzających ustawienie palców,
Kinesiotaping – plastry działające także jak ortezy. Chronią one skorygowane ustawienie na dłużej,
Wkładki do butów – powinien jednak mieć, aby były pasowane sam do stopy, właśnie wtedy wykazują podobne działanie,
Wykonywanie zadań, proponowanych przez fizjoterapeutę.

 

zobacz również Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Operacje chirurgiczne

W sukcesie silnego bólu chwali się jednak wykonanie operacji haluksów – metodą Scarf, Chervron bądź Akin. Polegają one na chirurgicznym przecięciu kości i ponowne jej związanie za pomocą śrub. Choć brzmi to groźnie, jest wówczas pozytywny rozwiązanie na wszystkie pozbycie się problemu. Niektóre z czynności są mało inwazyjne – chirurg przez skórę nacina kość i prowadza odpowiedni frez do stopy. Po zabiegu jest tylko nacięcie, które się bandażuje, nie jest zatem konieczności zakładania gipsu. Wystarczy tylko zadbać o stopę poprzez jej rehabilitację – wizytami u fizjoterapeuty i ćwiczenia (np. jeżdżenie na piętach i na zewnętrznych krawędziach stóp).

Podsumowanie

Choć domowe sposoby przeżywają swoje zalety, przy haluksach warto skierować się do specjalistów – lekarza i fizjoterapeuty, którzy ułatwią w wybraniu metod leczenia sam do wszelkiego. Dobrze także dbać o działaniu odpowiednich ćwiczeń, które mogą zapobiegać powstawaniu tego tematu.

zobacz również Na najlepsze odchudzanie preparaty farmaceutyczne

Haluksy Mirosławiec

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *