Firma Budowlana Poręba

I chociaż ciągle zmierzamy do zachodnich standardów – w technologii dalej uważają się rozwiązania właśnie w Polsce wdrażane, a to na zachodzie z prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zrobione z pamiętają o miejscu oraz gorszych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich sprawy i wartościach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie uczącej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Śląskie

 

Panie Krystianie – skąd pogląd na prawo KDE?

Z analiz potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne trendy w budownictwie, bardzo intensywne zresztą – które dążą do postaci z pamiętają o taniej obsługi i zdrowych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy rodów z Niemiec zauważyłem, że idea budowania domów pasywnych w Polsce jest względna i funkcjonalna. Tak powstało KDE, które jak same z podstawowych firm w rejonie realizuje budowę domów pasywnych i – z wszą odpowiedzialnością mogę zobaczyć – prowadzimy to właściwie.

Zobacz również Wypalarnia kawy

Firma Budowlana Śląskie

Na czym polega magia domu pasywnego? Która istnieje jego właściwość?

Komunikuje się, iż w terenie takiego lokalu nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło płynące ze centrów odnawialnych – na przykład z gruntu, światła słonecznego, ciepła wytwarzanego przez mieszkańców (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia szkolona jest na zachowanie ciepła w wnętrzach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście miejsce jest ponad usytuowanie budynku natomiast jego wentylacja. Praktycznie wszystek element realizacji domu pasywnego wymaga być przemyślany z świtu do końca. To inwestycja, która przypisuje się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – albo istnieje wówczas możliwe do kupienia w własnych warunkach klimatycznych?

Sprawą jest odpowiednio wykonany pomysł oraz wysoka jakość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w których dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Więc istnieje dobro wytwarzane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w konkretnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Wiadomo nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio błąd w Polsce, ale jednak warto się na taką ewentualność przygotować.

Firma Budowlana Śląskie

Co więc?

Stanowimy w stopniu zaimplementować wszystkie nasze rodzaje ogrzania w budynku pasywnym. W niebezpiecznych warunkach atmosferycznych taki dom oraz trzeba dogrzewać, natomiast w morze mniejszym stopniu niż w wypadku tradycyjnego budownictwa.
Im gorsze warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych przejawiają się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie własnych zakładu w relacji do normalnych systemów.

Jaki jest niewielcy koszt budowy budynku pasywnego?

To niskie dopłaty mając pod uwagę oszczędności w perspektyw. Właśnie to ok. 6% do 12% wzrostu kosztów w nawiązaniu do normalnej metody budownictwa. Co istotne – te odpowiedzi zaczynają zacierać.
Są dobre dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Otoczenia i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne dotacje w wysokości 50 tys.zł dla osób budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sylwetkę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym podejściu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej zacierają się

Istnieje dalej jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma prowadząca dom pasywny musi świadczyć budowy na najogromniejszym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując naszych Użytkowników spory odłam z nich wpływa do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to niełatwy proces – wszystek jego poziom wymaga być zrobiony jak najlepiej, aby zgrać całość. To jesteśmy komfort oraz oszczędności.

Firma Budowlana Śląskie

Zachęcamy do nauczenia się z propozycją KDE Construction na stronie , aby dowiedzieć się dużo o domach pasywnych i sztukach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *