Ciacho Świnoujście

Ciacho to liczba a pewna z kilku komedii, które sprawił Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w atak na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z dopłatą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w współczesnym filmie nieco odchodzi od tradycyjnego charakteru swojej pracy.

Ciacho Mirosławiec

Nie pozostawia on zawsze głównego tematu zainteresowania – wciąż gościmy w zespołach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi dużo przebojową policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej cele. Znacznie łatwo dowiadujemy się kto za tym wszystkim trwa i wrabia piękną policjantkę. Jest pytanie: jaki problem stanowiła taż osoba też jak wysoce potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Mirosławiec

Komedia z powodem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do całkowitej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami oraz dowcipnymi dialogami można stwierdzić także ważne przesłanie idące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może stać prawdziwym bohaterem, i jeszcze każdy bez wyjątku zasługuje na prawdziwą miłość. Przesłanie więc stanowi postawione w atrakcyjny, humorystyczny, a czasami nawet kilka ironiczny sposób. Główni bohaterowie są wyjątkowo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co każdy spośród nich na długo powstaje w myśl, i jednocześnie ich karykaturalność w bezpieczny rodzaj też bardziej podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film z samego początku zaciekawia i powoduje, że widz w napięciu odkłada na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera znacznie się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Ciekawa i wyjątkowa obsada to w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na wszelkim plakacie obrazu tego reżysera można zaobserwować znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest wyświetlana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Istnieje toż doskonała rola aktorki, ponieważ całkowicie rezygnuje z wizerunkiem przyjemnej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zaobserwować aktorkę w bardzo różnych okolicznościach. Z powodzie na chwilę zabiera się ona w kwestię prostytutki, później przyznaje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można zobaczyć także dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka eksponuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można sprawdzić, że nie wydaje ona sympatii widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni kluczowej roli zasługuje na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to także niezwykle barwne postacie, które zasługują na równie godną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dużymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w ziemi Krzysia, bardzo dobrze poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo wielkie znaczenie zasługuje Paweł Małaszyński, z którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała niezwykle wielkiego zainteresowania. Samo stanowi dobre: wszystka z postaci na długo powstaje w myśl, a przecież między innymi o to tak w filmach chodzi.

Ciacho Mirosławiec

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede wszystkim droga do oglądania komedia, która nie wymaga od widza analizy i doskonałego skupienia. Opowiada dobrą treść w przystępny dla odbiorców sposób, przy czym nie raz sceny z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Istnieje toż film, który warto obejrzeć nawet dla dobrej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z grą „Ciacho” Patryka Vegi to właściwie świetny rozwiązanie na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można przyjąć za udany.

Ciacho Mirosławiec

Źródło artykułu Ciacho

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *